Aktualności
 
Przenośny detektor oraz rejestrator CO
2010-01-30 01:48:20
tlenku węgla

 

Przenośny miernik przeznaczony do detekcji tlenku węgla w powietrzu. Budowa miernika oparta jest na nowoczesnej technice mikroprocesorowej. Do pomiaru stężenia CO używany jest wysokiej czułości sensor elektrochemiczny nowej generacji. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagany jest precyzyjny pomiar stężenia tlenku węgla. Pomiar koncentracji CO odbywa się w zakresie od 1-1000 PPM (części milionowych). Wskazania wyświetlane się na panelu LCD z dokładnością 5%. Urządzenie posiada akustyczno-optyczną sygnalizację przekroczenia zadanych progów. W zakresie od 35 PPM do 200 PPM, na panelu LCD wyświetlane jest aktualne stężenie CO oraz emitowane są krótkie, przerywane sygnały dźwiękowe. Częstotliwość ich wzrasta w miarę jak rośnie koncentracja tlenku węgla. Powyżej 200 PPM na panelu LCD wyświetlane jest aktualne stężenie CO oraz emitowany jest ciągły sygnał dźwiękowy. Po przekroczeniu progu 30 PPM dodatkowo miga pulsacyjnie czerwona dioda LED. Urządzenie może pracować w dwóch trybach pomiarowych: dynamicznym oraz odczytu wartości maksymalnych. W trybie dynamicznym na wyświetlaczu na bieżąco pokazywana jest aktualna wartość CO. W trybie pomiarowym wartości maksymalnych na panelu LCD wyświetlane są tylko maksymalne wartości stężenia CO. Miernik CMM1810-CO posiada funkcję zapisu bieżącej oraz maksymalnej wartości pomiaru. W pamięci urządzenia można zapisać maksymalnie do dziesięciu pomiarów. Wbudowany zegar pozwala użytkownikowi odczytać całkowity czas pomiaru. Podświetlany wyświetlacz LCD ułatwia odczyt wskazań przy niskim natężeniu oświetlenia np. w nocy, w nieoświetlonych pomieszczeniach. Urządzenie zasilane jest z 9V baterii alkalicznej (w komplecie). Stan naładowania baterii monitorowany jest na wyświetlaczu. Małe wymiary i waga, prosty sposób obsługi, powodują że urządzenie może być z powodzeniem stosowane jako podręczny przenośny miernik CO przez różne służby techniczne.

Rejestrator CO

Przykładowy wykres stężenia tlenku węgla przeprowadzonego rejestratorem.

Rejestrator USB tlenku węgla EL-USB-CO

Urządzenie rejestruje do 32 510 odczytów tlenku węgla w zakresie 0 - 1000 ppm. Użytkownik konfiguruje czas i datę rozpoczęcia rejestrowania, próbkowanie oraz pobiera wyniki pomiarów poprzez port USB i oprogramowanie dołączone w standardzie. Zapisane dane mogą być zobrazowane, wydrukowane lub wyeksportowane do innych aplikacji. Urządzenie wyposażone jest w litową baterię o długiej żywotności. Rejestrator informuje o swoim aktualnym stanie użytkownika przez diodę LED w kolorze czerwonym oraz sygnał dźwiękowy. Zapisane dane przechowywane są w nie ulotnej pamięci, nawet jeśli bateria zostanie rozładowana.

UWAGA: Rejestrator jest profesjonalnym urządzeniem badającym stężenie tlenku węgla w powietrzu w określonym czasie. Wykonuje pomiary stężenia w skonfigurowanym przez użytkownika przedziale czasu w celu analizy/monitorowania/rejestrowania stężenia. Nie jest urządzeniem właściwym do zastąpienia nim domowych i przemysłowych detektorów tlenku węgla.

  • Rejestrowanie CO w zakresie 0 - 1000 ppm

  • Próbkowanie od 10 s do 5 min

  • Zapis do 32510 odczytów

  • Interfejs USB służący do konfiguracji urządzenia i pobierania danych

  • Ustawiany alarm wartości

  • Dźwiękowe powiadomienie o wartości alarmowej

  • Aktualny status urządzenia wyświetlany za pomocą czerwonej i zielonej diody LED

  • Wymienna bateria wewnętrzna


 

 
Licznik