Aktualności
 
Tlenek węgla. Jak się zabezpieczać ?
2011-11-11 18:24:46
Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego wszystkie polecane przez nas urządzenia posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty oraz są zgodne z przyjętymi szczegółowymi normami bezpieczeństwa. Rekomendujemy urządzenia firmy GAZEX jako wyposażenie domów jedno i wielorodzinnych charakteryzujących się wysoką jakością wykonania oraz przemyślanymi rozwiązaniami technicznymi, bogatą ofertą akcesoriów, oraz możliwych konfiguracji.

Podstawową funkcją czujników jest detekcja tlenku węgla (CO) i alarmowanie w sytuacjach wykrycia nadmiernych stężeń tego niebezpiecznego gazu.

Urządzenia tego typu zdecydowanie podnoszą poziom bezpieczeństwa, oraz zmniejszają ryzyko powstania wypadku, pozwalają na szybką reakcję użytkowników w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia .

W przypadku eksploatacji urządzeń grzewczych, które zasilane są paliwami zawierającymi w swoim składzie węgiel takie jak gaz ziemny, gaz propan-butan, olej opałowy, węgiel, koks, drewno zaleca się instalację czujników CO w::


  • pokojach z piecem kaflowym lub kominkiem grzewczym

  • klatkach schodowych łączących np. parter, piwnice budynku jednorodzinnego z poddaszem

  • pomieszczeniach kuchennych z odbiornikami gazowymi

  • łazienkach z zainstalowanymi piecykami i kotłami gazowymi

  • kotłowniach, garażach

Ze względu na specyfikę lżejszego od powietrza tlenku węgla zaleca się instalację czujników w odległości 30cm - 50cm od sufitu, oraz około 2-3m od potencjalnego źródła mogącego stanowić zagrożenie.

Miejsce instalacji czujników CO powinno być zgodne z zaleceniami producenta urządzenia.


Więcej szczegółów na stronie www.gazex.pl

 
Licznik