Aktualności
 
Kominy systemowe.
2010-11-14 20:19:15
Kominy systemowe pomimo dużej żywotności są bardzo delikatne, podczas podłączania do nich urządzeń grzewczych bardzo łatwo je uszkodzić, należy to robić bardzo starannie ponieważ ew. późniejsza naprawa jest dość skomplikowana oraz kosztowna.

Podczas podłączania rury spalinowej od kominka (czopuch) uszkodzony został poważnie trójnik, powstały liczne pęknięcia i nieszczelności, które automatycznie nie pozwalały na dalszą eksploatację systemu kominowego.

Pęknięcia były tak poważne, że jedynym sposobem naprawy pozostało zamontowanie komina ze stali stopowej, żaroodporne o mniejszej średnicy.

W systemach kominowych tego typu absolutnie nie dopuszczalne jest podkuwanie części ceramicznych, doprowadza to do nie kontrolowanych pęknięć i zniszczenia całego elementu. Dopuszczalną metodą jest cięcie np. szlifierką kątową. Przygotowanie kształtki do montażu trójnika.

Montaż trójnika żaroodpornego w odpowiednio przygotowanym wszcześniej otworze.

Sytuacja braku wyłazu na dach oraz bardzo łamliwa dachówka spowodowała dla potrzeb transportu materiałów konieczność wykorzystania podnośnika koszowego.

Montaż elementów wkładu żaroodpornego odbywa się przez wprowadzenie systemu od góry.

Połączenie odcikna pionowego z trójnikiem.

Zakończenie montażu. Można bezpiecznie podłączyć kominek.

 

 
Licznik